BERKO Çinko Kapsül

Çinko yaşamın her dönemi için gerekli bir elementtir. Türkiye topraklarında yeterli miktarda çinko bulunmamaktadır. Tahıla dayalı beslenme şekli de çinkonun insan vücudunda verimli bir şekilde kullanılmasını engellemektedir. Bu nedenle özellikle yetişkinlik döneminde çinko eksikliğine bağlı olarak saç dökülmeleri, yara iyileşmesinde gecikme, tırnaklarda kırılma, enfeksiyonlara karşı duyarlılık gibi belirtiler görülmektedir. Zinco Kapsül 50 mg, çinko eksikliğine bağlı olarak gelişen hastalıkların tedavisinde kullanılır.
BERKO, Çinko Kapsül ve Hapı
BERKO Çinko Kapsül Kullandığı Yerler:

Saç dökülmeleri
Tırnak kırılmaları
Yara iyileşmesi
Acrodermatitis enteropatica

BERKO Çinko Kapsül Kullanım Şekli:

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde, yetişkinler için günlük doz günde bir kapsüldür. Akrodermatitis Enteropatopatika’lı hastalarda günlük doz 2-3 kapsül, Wilson hastalarında ise günde 3 kapsül aınması önerilir. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmaz. Yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.

Share
Bu yazı çinko içeren besinler kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>